Środa, 2018-01-24

Jesteś tu: » Strona startowa

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że 31.01.2018r.(środa)w naszym przedszkolu odbędzie się

Prosimy Państwa o przygotowanie dzieciom balowych strojów.

„Górnik z wizytą u przedszkolaków”

4 grudnia 2017r. w naszym przedszkolu   pojawił się wyjątkowy gość –górnik z kopalni Polkowice – Sieroszowice, który tego dnia obchodził swoje święto. Przedszkolaki obejrzały film przygotowany przez gościa, dzięki czemu dowiedziały się jak wygląda praca w kopalni i na czym polega praca górnika.

Dzieci zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze dla górnik, a także wręczyły pamiątkową laurkę.

Dzieci z grupy "Pszczółek" uczestniczyły w warsztatach cukierniczych pt. „Świąteczne pierniki” i ozdobiły własnoręcznie swoje pierniczki. Warsztaty cukiernicze zorganizowane zostały w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Mjr H. Sucharskiego w Bolesławcu. Pod bacznym okiem Pani Ani i Jej uczniów przedszkolaki wycinały przeróżne kształty pierniczków, które po wypieczeniu ozdabiały słodkim lukrem i kolorowymi cukiereczkami. Podczas spotkania panowała miła i świąteczna atmosfera.

Dzieci z naszego przedszkola zdobyły III miejsce w Bolesławieckiej Spartakiadzie Przedszkolaków!

Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zechcieli wesprzeć akcję zbiórki żywności dla II Środowiskowego Domu Samopomocy w Bolesławcu oraz zbieranie słodyczy do paczek dla dzieci z Ukrainy.

OLIMPIADA BEZPIECZNEGO MALUCHA

Witamy na stronie Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5 im. Jana Brzechwy

Dzień Konia

Koń jaki jest, każdy widzi. Odkąd dowiedział się, że ma dziś swoje święto, rży szczęśliwie, wiedząc, że dostanie strawę lepszą niż zwykle. My też, idąc tropem konia,  fundujemy sobie końską dawkę humoru, robiąc wszystko, by nasz czterokopytny zwierzak się dziś uśmiał.

Dzień Konia