Poniedziałek, 2017-05-29
Benity, Maksymiliana

Projekt "Przedszkolne podróże do Krainy Przyrody"

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekt "Przedszkolne podróże do Krainy Przyrody"

Nasze przedszkole rozpoczęło realizację nowego projektu pt. „Przedszkolne podróże do Krainy Przyrody” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. W dniach 23-25.09.2016r. w Świeradowie Zdroju odbyło się pierwsze spotkanie projektowe, były to warsztaty metodyczne dla całej kadry Przedszkola nr 5 w Bolesławcu oraz dla kadry z zaprzyjaźnionego przedszkola z Jablonne  v Podjestedi w Czechach. Na warsztatach polskie i czeskie nauczycielki mogły zdobyć nowe umiejętności organizowania ciekawych zajęć przyrodniczych z wykorzystaniem zajęć plastycznych, muzycznych i ruchowych w pracy z dziećmi oraz przybliżających dzieciom środowisko przyrodnicze podczas zajęć w plenerze.