Wtorek, 2018-04-24
Bony, Horacji

Uczniowie Szkoły Specjalnej recytują wiersze dla przedszkolaków

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Uczniowie Szkoły Specjalnej recytują wiersze dla przedszkolaków

Uczniowie Szkoły Specjalnej recytują wiersze dla przedszkolaków

UCZNIOWIE PZSIPS W BOLESŁAWCU Z RECYTACJĄ WIERSZY

U PRZEDSZKOLAKÓW.

13.03.2018 r. nauczycielka Dorota Kolwalska zaprezentowała swoich uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu. Tomasz Bochenek recytował wiersz Marii Terlikowskiej pt. „Węglowa rodzina”, a Dominik Ewkowski wiersz pt. „Praca górniczej rodziny” Jolanty Wybieralskiej. Uczniowie ci zostali laureatami Regionalnego Konkursu Recytatorskiego w Zgorzelcu, tym samym zakwalifikowali się do konkursu na szczeblu wojewódzkim w Wałbrzychu. Pani Dorota przybliżyła dzieciom znaczenie słowa „recytacja” oraz uświadomiła dzieciom jak ważne jest wyraźne wymawianie słów. Były też proste ćwiczenia z dykcji. Tematyka wierszy jest dobrze znana dzieciom i spotkanie było wyśmienitą okazją do utrwalenia wiadomości o pracy górnika.

Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Panią Dorotą, która obiecała przygotować dla przedszkolaków bajkę o „Super-bohaterze”!