Spartakiada sześciolatków

W środę 21 października 2009r. dzieci z grupy "Biedronek" brały udział w XVIII Spartakiadzie Przedszkolaków, która odbyła się w sali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 2. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu. W zawodach wzięły udział zespoły przedszkolaków i ekipy sześciolatków ze szkół podstawowych. Drużyny liczyły po 10 osób (5 dziewczynek 5 chłopców). Dzieci rywalizowały w pięciu konkurencjach, takich jak: tor przeszkód,strzał do bramki, toczenie piłki lekarskiej,rzut woreczkiem do celu czy bieg z pałeczką sztafetową. W konkurencji sportowej dzieci sprawdzały swoją sprawność, szybkość oraz umiejętność współdziałania w zespole.

Nasz zespół podczas zawodów sportowych "dał z siebie wszystko", demonstrując publiczności swoje umiejętności, a kibice na trybunach nieustannie zagrzewali nas do walki. Dopingowani przez wychowawczynie, panią dyrektor i rodziców - dzielnie walczyli o medale. W ogólnej punktacji na 12 drużyn, nasza grupa zajęła VI miejsce. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń sportowych, wróciły do przedszkola.