I Pieszy Rajd Przedszkolaków

W piątek, 20 września dzieci z grupy  "Pszczółek" i z grupy "Krasnoludków" wzięły udział w I Pieszym Rajdzie Przedszkolaków zorganizowanym z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, który obchodzony jest 22 września. Dzieci, dbając o czystość środowiska manifestowały przeciwko wzmożonemu ruchowi samochodów, przeciw spalinom samochodowym, a namawiały do zdrowego trybu życia - spacerów, pieszych wycieczek i jazdy na rowerze. Zaopatrzeni w kolorowe balony oraz wykonane przez siebie znaki mówiące samochodom stop, dzieci przeszły ulicami miasta do Rynku. Obok Ratusza dzieci wzniosły głośne okrzyki: Samochodom stop! Rowery - tak! W doskonałych humorach wróciliśmy do przedszkola i już planujemy kolejny Pieszy Rajd.