Spotkanie popołudniowe w grupie "Krasnoludki"

22 października 2013r. dzieci z grupy „Krasnoludki” zaprosiły swoich rodziców na popołudniowe zabawy w przedszkolu pn. „Jesienne zabawy”. Spotkanie to miało na celu zachęcanie rodziców do wspólnej zabawy z dzieckiem, budzenie zaciekawienia dzieci otaczającą przyrodą, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole, dostrzegania i rozumienia rytmów oraz przygotowanie do nauki pisania i czytania. Podczas spotkania dzieci miały okazję wykazać się swoimi wiadomościami na temat jesieni,  na temat poznanych drzew, umiejętnością przeliczania, klasyfikowania oraz wypowiadania się. Zabawą „Magiczna liczba 7” dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy, a Ci chętnie podjęli wyzwanie i z uśmiechem starali się dorównać swoim pociechom. Głównym elementem spotkania było wykonanie jesiennych drzew:  dębu, kasztanowca, klonu i brzozy metodą edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej – czyli kreślenie linii pionowych na wielkim i małym arkuszu papieru, którego celem jest doskonalenie umiejętności pionowania obrazu w rytm muzyki. Dzieci wspólnie z rodzicami wycinały i kleiły sylwety drzew i liści, dorysowywały owoce drzew. W ten sposób powstały piękne obrazy jesiennych drzew, które zdobią hol naszego przedszkola.