"Pszczółki" w bibliotece

PSZCZÓŁKI  W  BIBLIOTECE

21 października 2013 roku przedszkolaki z grupy „Pszczółek” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. K. C. Norwida Oddział dla Dzieci w Bolesławcu.

Pani Bibliotekarka zaprosiła dzieci do czytelni, gdzie wysłuchały dwóch utworów: „Natura i śmieci góra” i „Bajka o trzech pojemnikach”.

Przedszkolaki odpowiadały na pytania dotyczące treści utworów oraz zapoznały się z trudnym słowem: SEGREGACJA.

Później każdy przedszkolak uczestniczył w zabawie dydaktycznej „Segregujemy odpady”. Niektóre przedszkolaki doskonale orientowały się jakie śmieci należy wyrzucić do pojemnika żółtego, jakie do niebieskiego i do zielonego. Innym - trzeba było podpowiedzieć…

Na koniec spotkania wszystkie dzieci ozdabiały plastikowe motyle gotowymi elementami oraz zostały zachęcone przez prowadzącą zajęcia do wykonania prac plastycznych z odpadów w domu.