Wizyta "Krasnoludków" w siedzibie Straży Miejskiej

Dnia 6 października br. dzieci z grupy "Krasnoludki" odwiedziły siedzibę Straży Miejskiej w Bolesławcu.Strażnicy zapoznali dzieci z zasadami zachowania bezpieczeństwa w domu i na podwórku.
Na spotkaniu ze starszakami strażnicy opowiedzieli dzieciom o tym jak zachować się w sytuacji, gdy w ich stronę biegnie pies, a także jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię i co mogą zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Główną atrakcją okazała się...prezentacja kajdanek.

Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca funkcjonariuszy straży miejskiej a także poznały zasady zachowania się w miejscu publicznym. Każdy z przedszkolaków mógł obejrzeć radiowóz straży, poznać całe jego wyposażenie i możliwości sygnalizacyjne.

Zorganizowana została również  krótka pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się na drodze w ruchu pieszym i  samochodowym. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.