"Krasnoludki" z wizytą w Ratuszu

Dnia 11 października, dzieci 5 – 6 letnie „Krasnoludki”, uczestniczyły  w wycieczce do Ratusza i złożyły wizytę Panu Prezydentowi Bolesławca Piotrowi Romanowi. Celem wizyty było przybliżenie pracy prezydenta miasta  oraz  poznanie funkcjonowania urzędu. Dla dzieci  wizyta ta była szczególnie ważna, gdyż  po raz pierwszy zwiedzały tę instytucję. W Ratuszu Miejskim dzieci zostały miło przywitane przez Prezydenta Bolesławca Piotra Romana, który osobiście oprowadził dzieci po budynku. Zwiedzanie urzędu przedszkolaki rozpoczęły od obejrzenia wystawy ceramicznej w holu Ratusza i  sali obrad Rady Miasta – Sali Rajców. Duże wrażenie zrobił na dzieciach gabinet prezydenta, wielu z nich zadeklarowało chęć zostania prezydentem w przyszłości.
W Urzędzie Stanu Cywilnego dzieci obejrzały salę ślubów, Ala  i Igor zajęli miejsca panny młodej i pana młodego,  a Michalina i Gabryś miejsca świadków. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze wypełnionej licznymi pytaniami kierowanymi do prezydenta. Prezydent wręczył maluchom podarunki, a także zaprosił do wspólnego zdjęcia.