Piątek, 2018-05-25

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Artystyczna wizyta w przedszkolu

Artystyczna wizyta w przedszkolu

ARTYSTYCZNA WIZYTA W PRZEDSZKOLU

Dnia 18 kwietnia 2018 r. w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 5 odbyło się niezwykłe spotkanie: „Benefis Tomasza Bochenka”. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i usłyszeć bardzo utalentowanych uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, którzy zaprezentowali maluchom swój dorobek artystyczny. Grupa recytatorów została przygotowana przez Panią Dorotę Kowalską.

Tomasz Bochenek – laureat wielu konkursów recytatorskich na szczeblu powiatowym i wojewódzkim -  zaprezentował:

·      fragment prozy „Mikołajek”, rozdział – „Bawimy się w sklep”

·      wiersz D. Wawiłow pt. „Daktyle”.

·      wiersz Z. M. Miszczak „Parada gwiazd”

·      wiersz J. Dąbrowskiego pt. „Były  w lesie raz igrzyska”.

Bartek Rudziński wierszem pt. „Rakieta” opowiadał o planetach, przeniósł dzieci w przestworza, zaś Zbyszek Pokropywny recytując wiersz pt. „Marionetka” przybliżył przedszkolakom świat teatru lalek. Całości dopełnił występ grupy wokalnej. Piosenkę pt. „Polsko - kocham cię” z choreografią  pani Marty Chylak i Danuty Gruszczak  zaśpiewali uczniowie z klas szkoły podstawowej: SP „a”, SP „d”, SP „e”

Spotkanie stanowiło podsumowanie cyklicznych spotkań czytelniczych, organizowanych  w roku szkolnym 2017/18 przez nauczycielkę Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu Panią Dorotę Kowalską i  Panią Beatę Gąsieniec nauczyciela Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5.