Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 im. Jana Brzechwy w Bolesławcu

Zabawy multimedialne

Realizując podstawę programową i wspomagając wszechstronny rozwój dziecka dbamy o różnorodne aktywności  naszych milusińskich.  Zapraszamy więc dzieci do zabaw multimedialnych przygotowanych przez Wydawnictwo PWN, które stymulują rozwój poznawczy, a także mobilizują i zachęcają do pracy dzięki możliwości natychmiastowego sprawdzenia prawidłowości wykonania zadania oraz korygowania błędów.

 

27 marca obchodzimy Dzień Teatru. Zapraszamy do obejrzenia zabaw filmowych Moni i Uszko. Bon ton w teatrze (Teatr Wielki. Opera Narodowa w Warszawie)

Odcinek 1. W co się ubrać?

Odcinek 2. Wyścig z czasem

Odcinek 3. Bez biletu ani rusz

Odcinek 4. Zakaz mlaskania

Odcinek 5. Wyłącz telefon

Odcinek 6. Ostatni dzwonek

 

https://teatrwielki.pl/dzialalnosc/edukacja/moni-i-uszko/moni-i-uszko-bon-ton-w-teatrze/

 

"Ćwiczenia interaktywne. Lubię wiosnę. Lubię lato" zawierają takie tematy, jak: "Pory roku", "Wiosna", "Zwiastuny wiosny", "Wiosenne prace w ogrodzie", "Wiosenne warzywa". Życzymy dobrej zabawy!

 

https://akademia.pwn.pl/material/Cwiczenia-interaktywne-dodatkowe-i-rozszerzajace-dla-przedszkolakow-Lubie-wiosne-lubie-lato,36781.html

 

 Zapraszamy dzieci (szczególnie starszaki) do korzystania ze strony Matematyczne Zoo - to  obecnie  najpopularniejszy na polskim rynku darmowy portal do nauki matematyki dla dzieci zawierający szereg ciekawych zadań o różnym poziomie trudności. To nauka i wspaniała zabawa!

 

 matzoo.pl

 

 Zapraszamy do korzystania  z zabaw multimedialnych, znajdziecie tam multimedialne gry planszowe oraz  zabawy z kodowaniem dla przedszkolaków.

https://akademia.pwn.pl/material/2019_trampolina,37276.html

 

 

Portale dla dzieci w wieku przedszkolnym

 

http://www.buliba.pl

Wartościowe, edukacyjne gry dla dzieci

http://www.dziecionline.pl

Gry i zabawy edukacyjne z różnych przedmiotów

http://www.dla-dzieci.com.pl

Strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.

http://www.domowyprzedszkolak.pl/

To bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole czy domu.

Różne strony dla dzieci

http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci.php

Dziecięce gry i zabawy